Testovali jsme kurz HIIT. Zakřivení kostí, jsme připraveni rozluštit tento kardio a fitness trend, který svede stále více sportů. Utíkej silnici, Jacku!

Co je HIIT?

HIIT není sport sám o sobě. Je to tréninková technika koncipovaná japonským učitelem Izumi Tabata. Z toho důvodu Protokol Tabata, nejznámější formu HIIT, která se skládá ze střídání osmkrát maximálního úsilí 20 sekund a zotavení 10 sekund, pro intenzivní trénink pouze 4 minuty.

Ve francouzštině, Intervalová výcvik s vysokou intenzitou překládá se na "trénink s vysokou intenzitou". Zásada: krátká sezení, maximálně 30 až 45 minut, během které se udržuje stálé úsilí, rozptýlené špičkami při velmi vysoké intenzitě.

Je to jako běh ve zlomku, ale uplatňuje se na všechny sporty. Můžeme udělat HIIT session plavání, kardio, cyklistiku, kulturistiku ... Crossfit je také forma HIIT.

HIIT: Proč je méně školení efektivnější?

"HIIT je perfektní sport pro lidi, kteří pracují dlouhou dobu v kanceláři a nemají čas na pravidelné tréninkové váze," říká trenér Tom Rivet. dlet parížské sportovní haly Front de Seine.

Jak je však takové krátké setkání dostačující?

Za prvé, kvůli různorodosti pohybů: "HIIT je řada úplných pohybů, které vyžadují všechny svaly těla najednou, na rozdíl od svalových strojů, na kterých se svaly působí svaly" vysvětluje nit.

Pak, díkypopáleninový efekt. HIIT je tak intenzivní, že pomáhá urychlit bazální metabolismus až 24 hodin po tréninku. Tělo i nadále spálí kalorie po zasedání, aby se zotavil.Jak je HIIT bodybuilding session? Testovali jsme!

Chcete-li vědět, jak používat HIIT pro zpevnění svalů, šli jsme vyzkoušet kurz HIIT Force na Front de Seine.

Než začnete, připojte k hrudníku snímač srdeční frekvence. Náš puls se objevuje pod námi na obrazovce a má výhled na pokoj. Cíl: ověřit, zda jsme "v červené". #PasdeTriche

Po deseti minutách, aby bylo možné tyto pohyby zopakovat, musíme začít s vysokou intenzitou 30 minut. V programu, řada sušených dřep, dřepy s váhy, házení ramen, čerpadel, horolezec a štěrbin.

Pokaždé opakujeme pohyb asi 1m30, než se přesuneme na další. Slíbil, že je pomalý.

břišní cvičení oznamte bezprostřední a ušetřící příchod strechingu.

Kolikrát týdně musíte udělat HIIT, abyste dostali sval?

HIIT samotný nestačí na vybudování svalů. "Trénink HIIT musí být součástí sportovních rutinních a pravidelných tréninků," říká Rivet.

Pokud děláme například 5 sportovních zasedání týdně, kouč doporučuje 2 zasedání HIIT.

Když začneme, můžeme se spokojit s relácí HIIT v kombinaci s a bodybuilding session. Tímto způsobem účinně působí kardio a svalová výztuž.

Začátečník v HIIT: bezpečnostní opatření

Původně profesor Tabata představoval HIIT, aby zlepšil výkon japonského olympijského rychlostního bruslařského týmu.

Stejně tak je HIIT opravdu doporučeno průměrným sportovcům, kterým jsme? Pro trenéra Tomu Riveta ano!

"Pokud se začátečník dostane do a HIIT session doma s videem hrozí nebezpečí zranění. Ale s trenérem přizpůsobíme zatížení a intenzitu každému případu a neexistuje žádné nebezpečí, "říká.

Stručně řečeno, dokud neprojde kontraindikace, může každý udělat HIIT.

Kam jdeme?